Ознака: тренинг-камп

По настапот на ЕК, Глигороски и Недановска се на тренинг-камп во...

Тие викендов на Европскиот куп (ЕК) во џудо за јуниори, во конкуренција на 268 учесници од 18 држави, остварија по една победа и пораз Македонските...