Ознака: следна цел

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ и министер за надворешни работи Бујар Османи денеска изјави дека следната мисија на партијата е претседател на државата. -Талат Џафери ќе биде...