Ознака: СКореа

Светот на работ на нуклеарна војна – „Ќе одговориме“, порачаа од...

Северна Кореја ги обвини САД и Јужна Кореја за ескалација на тензиите до работ на нуклеарна војна поради нивните заеднички воени вежби.САД ветија дека...