Ознака: сила и нервоза

„Суперхикс“ почнаа да го слават 30-от роденден со новиот албум „Сила...

„Банда инструментале“ за публиката подготвуваат и промоција на документарен филм за изминатите три децении континуирана активност на музичката сцена, анплагд вечер и голем славенички...

„Сила и нервоза“, нова песна на „Суперхикс“ и „Фолтин“

Излезе новиот албум на „Суперхикс“ насловен „Сила и нервоза“, а на музичките платформи беше поставен и последниот сингл, кој го носи истото име како...