Ознака: Сергеј Самсоненко

Сергеј Самсоненко и Ратка Камчева ставени на „црната листа“ на САД

Рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко, неговата сопруга Ирина и мајката на бизнисменот Јордан Камчев, Ратка Камчева, се ставени на „црната листа“ на САД објавена попладнево,...

Самсоненко за „Плацови на Водно“: Камчев ми го предложи плацот, уште...

Рускиот бизнисмен и почесен конзул на Русија во Битола, Сергеј Самсонеко, посочи дека неговата сопруга е сопственичка на фирмата „Лајв кер центар" која го...