Ознака: сениорска репрезентација

Јончевски го објави поширокиот список за мечевите во февруари

КОШАРКА - КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП 2025 Во групата Х, македонската селекција игра со Естонија на 23 февруари, во Скопје, а три дена подоцна на гости...

Македонија утре ѝ гостува на Турција

РАКОМЕТ - КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП 2024 По убедливата победа над Луксембург со 38-24, македонската ракометна сениорска репрезентација утре, во Ван (16 часот), ќе игра против...