Ознака: руски провокации

Зеленски: Немаме намера да одговараме на руските провокации

Украинскиот претседател Володомир Зеленски ја повика Европската Унија да остане обединета против Русија за време на разговорите со претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел,...