Ознака: продолжување на примирје

Хагари: Почна четвртото ослободување на заложниците, продолжувањето на примирјето се уште...

Портпаролот на израелските одбранбени сили-ИДФ, контраадмирал Даниел Хагари, доцна вечерва изјави дека почна четвртото ослободување на заложниците од Појасот Газа. Тој рече и дека продолжувањето...

Примирјето во Газа е продолжено за два дена, објавија Катар и...

Израел и Хамас се договорија да го продолжат четиридневното примирје во Газа за уште два дена, соопшти посредникот Катар, јавува „Би-би-си“. Првичната четиридневна пауза во...