Ознака: привремен договор

Бајден постигна договор со републиканците за суспендирање на горната граница на...

Американскиот претседател Џо Бајден и претседателот на Конгресот, кој е од Републиканската партија Кевин Мекарти постигнаа привремен договор за суспендирање на горната граница на...