Ознака: ПОЕДИНЕЧНО

Алексовска и Донковски ги одбранија титулите

КУГЛАЊЕ - ПОЕДИНЕЧНО ПРВЕНСТВО НА МАКЕДОНИЈА Кугларски прваци на Македонија во сениорска конкуренција за 2023 година се Стефанија Алексовска (КК Пелистер пин) од Битола и...

Арабидѕе и Киолбаса на чекор до титулата

ШАХ - 23. ПОЕДИНЕЧНО ЕП ЗА ЖЕНИ Катерина Петровска (1.907, рангирана 117-та пред почетокот на турнирот) освои половина поен, додека Ивана Манова (1.923, 115-та) и...

Манова и Петровска ги впишаа првите победи

На четири кола до крајот на ЕП 2023, Оливија Киолбаса од Полска и понатаму е на врвот ПОЕДИНЕЧНО ЕП ЗА ШАХИСТКИ Македонските шахистки Ивана Манова (1.923,...

Жежовска освои половина поен

ПОЕДИНЕЧНО ЕП ЗА ШАХИСТКИ Младата, 15-годишна македонска репрезентативка Моника Жежовска (1.761, рангирана 126-та пред почетокот на турнирот) освои половина поен, а Ивана Манова (1.923, 115-та)...

Трето реми во низа на Манова

ПОЕДИНЕЧНО ЕП ЗА ШАХИСТКИ Македонската шахистка Ивана Манова (1.923 рејтинг-поени, рангирана 115-та пред почетокот на турнирот) го забележа третото реми во низа на 23. поединечно...

Жежовска победи, Манова и Петровска ремизираа

Противничките на македонските шахистки во второто коло имаа многу поголем рејтинг и важеа за фаворитки во второто коло ПОЕДИНЕЧНО ЕП ЗА ШАХИСТКИ Македонските шахистки Ивана Манова...