Ознака: пласманот

Македонија игра за заверка на пласманот на ЕП 2024

Црвено-жолтите гостуваат кај Азербејџан, а првиот меч, одигран во Скопје, Македонија го доби со 40-17. По овој дуел ќе следува и последниот натпревар во...