Ознака: Пендароски

Пендаровски: Ви гарантирам, ако нема парно за граѓаните во Скопје, и...

Владата е децидна дека грејната сезона ќе почне на 15 октомври и дека скопјани нема да останат без парно греење. Тоа нека биде тест...

Претседателот Пендаровски го прими и ученикот Амир Дестанов

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска го прими Амир Дестанов, ученик во ООУ „Браќа Рамиз и Хамид“ во Шуто Оризари, кој на натпреварот по...