Ознака: Општа мобилизација

Претседателот Лукашенко прогласи општа мобилизација

Белорусија Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, најави општа мобилизација, но, за среќа, не за војна, иако веќе некое време се шпекулира дека белоруската армија би...

Општа мобилизација заради енергетско консолидирање

Енергетската криза го покажува вистинското лице, крајно време е за конкретни контрамерки Она што неколку дена се најавуваше во јавноста, завчера конечно и се случи....