Ознака: нуклеарен тероризам

Зеленски до Западот: Поостро одговорете на „рускиот нуклеарен терор“

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска преку Твитер ја повика меѓународната заедница да испрати поостар одговор, како што рече, на „рускиот нуклеарен терор“, по синоќешното...