Ознака: нечовечки

Пратениците на ВМРО ДПМНЕ децидни: Францускиот предлог за македонскиот народ...

Стојаноска: Францускиот предлог ќе направи невиден геноцид врз македонскиот народ Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска од денешната седница на која втор ден се дискутира за...