Ознака: намалување на цени

Се намалуваат цените на бензинот и дизелот

Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад на Македонија (РКЕ) донесе Одлука со која се врши намалување на...

Се разгледуваат сите опции за да се намалат цените на основните...

Министерот за економија Крешник Бектеши, одговорајќи на новинарско прашање дали Владата размислува да ја активира мерката за замрзнување на цените, рече дека се разгледуваат...

Му помагаме на приватниот сектор, но и тој треба да одговори...

Владата прави компромиси и му помага на приватниот сектор, но и тој треба да одговори соодветно, порача денеска вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи ...

Макпетрол најави намалување на цените на природниот гас и метанот за...

„Макпетрол“ АД Скопје соопшти дека согласно договорот со „Гаспром експорт“, како и движењето на цените на светските берзи, природниот гас за месец декември ќе...

Поевтинува дизелот и екстра лесното масло за домаќинство

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во...