Ознака: намалени обвиненија

Адвокатите на Алек Болдвин издејствуваа намалување на обвинението

Обвинителството во Ново Мексико го промени обвинението против актерот-продуцент Алек Болдвин, односно се откажа од обвинувањата за употреба на огнено оружје, па сега на...