Ознака: квинта

Вучиќ: Решив да не кажам ниту еден збор за средбата со...

Српскиот претседател Алексанадар Вучиќ изјави дека нема да каже ниту збор за денешната средба со претставниците на земјите од Квинте, наведувајќи дека така е...

Вучиќ: Државите на Квинта итно да спроведат мерки кои ќе ја...

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска се сретна со амбасадорите на земјите на Квинта од САД, Велика Британија, Франција, Италија и Германија, како и со...

Вучиќ ја критикуваше Квинтата: Србија со години трпи лаги, веќе не...

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа, по средбата со специјалниот преставник на ЕУ за дијалогот Белград-Приштина, Мирослав Лајчак, се обрати на јавноста со порака...

Лидерите на Квинтата ја повторија поддршката за преговорите

Лидерите на Велика Британија, Италија, Франција, Германија и САД денеска во телефонски разговор ја повторија потребата да се поддржат руско-украинските разговори во обид да...

Земјите на Квинта бараат протестите на Србите во Косово да бидат...

Претставниците на земјите на Квинта изразија загриженост дека, како што наведоа, може да има ризик од ескалација на насилството на протестите што денеска ги...