Ознака: квалификации за ЕП 2024

Украина славеше со голем пресврт, недоволен извонредниот гол на Елмас

Македонската фудбалска репрезентација вечерва загуби од Украина со 2-3 на арената „Тодор Проески“ во Скопје, и покрај водството од 2-0 до 62-та минута во...

Триумф за македонските ракометари на гостувањето во Луксембург

Македонската ракометна репрезентација забележа многу важна победа вечерва на гостувањето кај Луксембург со 28:23. Ова беше претпоследниот натпревар за „црвено-жолтите“ во квалификациите за Европското...

Македонија тргна со триумф, за шест минути го скрши отпорот на...

Квалификации за ЕП 2024 Фудбалската репрезентација на Македонија со победа над Малта од 2-1 во Скопје ги почна квалификациите за Европското првенство во Германија, в...

Втор пораз за македонските ракометари од Португалија во квалификациите за ЕП...

Македонската ракометна репрезентација вечерва загуби на гостувањето кај Португалија во натпревар од 4. коло Група-1 во квалификациите за Европското првенство 2024. Домаќините победија со 32:27...