Ознака: Ковачки

Петровска бара извинување од Ковачки „за изнесени лаги за наводно прикривање...

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска до пратеникот Драган Ковачки упати барање за извинување, информираат од Министерство за одбрана. -Барањето за извинување е за лагите...

Скандалот во Собранието бил режиран од Талат Џафери и Димитар Апасиев,...

Случајот во Собрание во кој пратениците од Левица, Борис Крмов и Димитар Апасиев ги фрлаа листовите на кои беа напишани мандатите е дефокус и...

Ковачки ја повика министерката Петровска да објави се што има за...

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки ја повика министерката за одбрана Славјанка Петровска да ги објави документите што ги имала за неговото минато во АРМ. -...

Ковачки читаше психијатриско вештачење за Петровска – таа му рече оти...

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки, и министерката за одбрана, Славјанка Петровска, денеска се соочија во Собранието на седница за пратенички прашања, откако тој праша...

ВМРО-ДПМНЕ го повика Ковачевски да го разреши новиот директор на АНБ

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки на денешната прес-конференција го повика премиерот Димитар Ковачевски да го разреши Зарко Милошевски, бидејќи „во...

Ковачевски: Не закажувам седници, ниту можам да му наредам на Собранието...

Вие бегате од прашање, а не јас од одговор, затоа што наместо вие да му го поставите прашањето на претседателот на Собранието, ми го...