Ознака: Галант

Галант: Повикот на обвинителот на МКС е срамен обид да се...

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант денеска изјави дека повикот на главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд да се издаде налог за апсење по...

Галант: САД и сојузниците му дадоа на Израел „нови способности“ за...

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант изјави дека САД и другите сојузници му дале на Израел „нови способности“ да се брани од потенцијален ирански...

Галант: Израел ќе ги продолжи „интензивните“ борби против Хамас уште најмалку...

Израел ќе ги продолжи „интензивните“ борби против Хамас уште најмалку два месеци по „краткото“ примирје, изјави синоќа израелскиот министер за одбрана Јоав Галант. Галант им...

Галант соопшти дека израелската армија има контрола врз западниот дел на...

Израелската армија презеде контрола врз западниот дел на градот Газа, изјави израелскиот министер за одбрана Јоав Галант, јави ДПА. - Следната фаза почна - рече...

Израелските војници се во срцето на Газа, ќе го уништиме Хамас,...

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант изјави вечерва, на 32-от ден од војната меѓу Израел и палестинскиот Хамас, дека израелските војници се наоѓаат во...

Галант рече дека војната ќе е долга, а Нетанјаху порача оти...

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант денеска изјави дека нема ниту еден момент да не размислува за заложниците што ги држи Хамас. - Во текот...

Галант: Израел нема интерес да војува на северната граница, ако Хезболах...

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант синоќа изјави дека неговата земја нема интерес да води војна на нејзината северна граница и дека доколку либанската...