Ознака: Ева Каили

Далеку дека европратениците се имуни на поткуп!

Растечката кариера на европратеничката Каили, која беше и потпретседателка на Европскиот парламент, почна да опаѓа поради сериозните обвинувања за корупција кога белгиската полиција изврши...

Нема да се вратам во Грција ако не ја докажам својата...

Поранешната потпретседателка на Европскиот парламент и грчка европратеничка, Ева Каили, вели дека нема да се врати во Грција пред да биде ослободена од вина,...

Ева Каили останува во затвор, одбиено нејзиното барање за домашен притвор

Европратеничката Ева Каили, до неодамна потпретседателка на Европскиот парламент, останува во затвор уште најмалку два месеца, одлучи денеска судот во Брисел. Претходно оваа недела,...

Ева Каили во затвор работи за 0,75 евра на час

Сменетата потпретседателка на Европскиот парламент и приведена на почетокот на декември минатата година во истрагата Катаргејт, Ева Каили работи во затвор во Брисел за...

Европратеничката Каили делумно признала вина по скандалот „Катаргејт“

Европратеничката Ева Каили во текот на истрагата за корупција во Европскиот парламент, признала дека побарала од нејзиниот татко да скрие дел од парите, кои...

Имала полни торби со пари од Катар-Нови обвинувања за Ева Каили...

Нови обвинувања дојдоа против поранешната потпретседателка на Европскиот парламент, Ева Каили, која беше уапсена под сомнение за корупција, пренесуваат медиумите во регионот. Таа сега е...

Грчкото обвинителство покренало истрага против европратеничката Ева Каили

Грчкото обвинителство за финансиски криминал отвори прелиминарна истрага за корупција и перење пари против грчката европратеничка Ева Каили јавија грчки медиуми повикувајќи се на...

Ева Каили останува во затвор уште една седмица

Поранешната потпретседателка на Европскиот парламент Ева Каили, обвинета во Белгија за корупција, ќе остане во затвор најмалку до 22 декември, објавија денеска белгиските медиуми. Причината...

Се одмотува клопчето околу Каили – запленети 1,5 милиони евра во...

Белгиската полиција денеска соопшти дека запленила речиси 1,5 милиони евра во рации во врска со наводите за корупција против луѓе поврзани со Европскиот парламент. Соопштението...

Каили не знаела за парите во нејзиниот дом, според адвокатот

Позицијата на Каили е дека парите што беа најдени во нејзиниот дом, а ги донел нејзиниот партнер, не знаела дека постојат, а кога дозна,...