Ознака: Ева Каили

Европскиот парламент почна процедура за смена на Каили, таа ги негира...

Шефовите на сите политички групи во Европскиот парламент се согласија да ја сменат потпретседателката Ева Каили, пред гласање на пленарна седница, откако таа беше...

„Катарскиот скандал“ отвори повеќе Пандорини кутии и ги разниша темелите на...

Апсењето на потпретседателката на Европскиот парламент Ева Каили и на уште четворица други вмешани во скандалот со корупција поврзан со Катар поттикна повици за...

Потпретседателката на ЕП и грчка европратеничка Ева Каили под истрага за...

Потпретседателката на Европскиот парламент и европратеничка од грчката ПАСОК- Движење на промена Ева Каили веројатно е вмешана во скандалот со корупција и е под...