Ознака: доверби

Ракометното ЕП е уште едно во низата добиени доверби

Македонија досега била домаќин на повеќе големи натпреварувања, од шаховска олимпијада, светски и европски првенства во екипна конкуренција, но и организатор на повеќе значајни...