Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25559)

Рекордна бројка фудбалерки мајки

Најмногу фудбалерки мајки на ЕП 2022 има во селекцијата на Исланд, пет. Во 2017 година, во еден извештај на ФИФПРО беше наведено дека само...

Игрите отворени, почнува борбата за медали

МЕДИТЕРАНСКИ ИГРИ ВО ОРАН Македонската женска одбојкарска репрезентација вчера го играше првиот натпревар против Египет, на Медитеранските игри (МИ) што се одржуваат во алжирскиот град...

Македонија од вториот барабан ќе ги чека ривалите

Црвено-жолтите во првата групна фаза нема да играат со Катар, Хрватска, Белгија, Бразил, Португалија, Полска и со Црна Гора, а во втората групна фаза...

Интересот за шахот расте, рекорден број учесници на младинските првенства

Зголемениот интерес на учесниците и на клубовите на поединечните младински првенства на Македонија претходниве години се должи на зголемениот број шаховски тренери, зголемениот број...

Двете цели и безбројните апели на лидерите на „Отворен Балкан“

Втората и многу важна порака од координираниот настап на Рама, Вучиќ и Ковачевски се однесува на манифестирање силно изразена волја за градење добрососедски односи...

Сè има свое време

Денес е време кога се тагува, време кога се поништува, време кога се понижува, време кога се истребува, и време кога се урива... „Сè...

Збогување

Пред точно една седмица, за последен пат се збогував со мајка ми. Со оваа колумна се збогувам со моите верни читатели - барем за...