Ознака: Димитар Коваќевски

Ковачевски-Радман: Долгоочекуваниот исчекор во евроинтеграциите на Македонија е заслужен и е...

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, се сретна со Гордан Грлиќ Радман, хрватскиот министер за надворешни и европски работи при што беше пренесен јасен став...