Ознака: девојче под урнатини

Видео: Трогателен разговор меѓу девојче заробено под урнатините и спасувачите

Спасувачките тимови продолжуваат со потрагата по преживеани во урнатините по разорните земјотреси што ја погодија турско-сириската граница. Бројот на загинати постојано се зголемува и сега...