Ознака: чеченски борци

Чеченските борци се на руската граница со Украина, кој и да...

Чеченските борци се распоредени во руската област Белгород, која граничи со Украина, за да спречат напади на украинските диверзантски групи, објави чеченскиот лидер Рамзан...

Пригожин и Кадиров ја објавија својата намера чеченските борци да го...

„Институт за проучување на војна“ Сопственикот на руската приватна воена компанија „Вагнер“ Евгениј Пригожин и лидерот на Чеченија Рамзан Кадиров ја објавија својата намера чеченските...