Ознака: Блинкен

Блинкен: САД ќе обезбедат дополнителна воена помош од 350 милиони долари...

Соединетите Американски Држави ќе обезбедат дополнителна воена помош од 350 милиони долари за Украина за борба против руската инвазија, изјави државниот секретар Ентони Блинкен. -Овој...