Ознака: Бердјанск

Силни експлозии во Бердјанск, украинските сили тврдат дека уништиле руска база

Силна експлозија се случи во окупираниот украински град Бердјанск, кој се наоѓа на брегот на Азовското Море, пренесува Киев Пост. Украинските вооружени сили тврдат дека...