Ознака: автопбуси

Блокадите остануваат на исти места, продолжуваат протестите на приватните автобуски превозници

Протестите на приватните автобуски превозници со блокади ќе продолжат се додека нема напредок во состојбата, изјави за МИА Кемал Муриќ од „Слобода превоз“. Тој додаде...