Ознака: Австралиските

Австралиските научници пронајдоа необичен објект што ротира во Млечниот...

Австралиските научници тврдат дека откриле непознат објект, невиден досега, кој ротира во Млечниот Пат, пренесе „Гардијан“. Овој објект не наликува на ништо што досега им...