Ознака: англиски навивачи

Две илјади англиски навивачи стигнаа во Скопје, дочекани со засилено обезбедување

Околу 2.000 навивачи на Англија допатуваа во Скопје за да ја бодрат својата репрезентација која вечер игра со македонската селекција. Голем дел од Англичаните...