Ознака: американски носачи

Ким Јонг-ун со ракетни лансирања ги „пречека“ американските носачи

Северна Кореја утринава лансираше две балистички ракети со краток дострел во водите во близина на источниот брег на Корејскиот полуостров, соопштија јужнокорејските власти. Последното во...