Ознака: 450 земјотреси

Турција од вчера е погодена со повеќе од 450 земјотреси, 31...

Според податоците на EMSC, во текот на вчерашниот ден и утринава во Турција и Сирија се регистрирани повеќе од 450 земјотреси. Oд нив, 31 биле...