Ознака: 34 лица

Во поплави во Кенија настрадаа 34 лица

Најмалку 34 лица настрадаа во поплави настанати по обилните дождови во западна Кенија, соопшти министерот за внатрешни работи на источноафриканската земја. Дваесет и девет лица...