Ознака: 2024 година

Трендови во штетната комуникација и медиумското информирање во периодот ...

Институтот за комуникациски студии (ИКС) го објави шестмесечниот извештај во рамките на истражувањето „Мерење на политички штетни наративи“ Институтот за комуникациски студии (ИКС) го објави...

Кои прашања и теми во кампањите НЕМА да носат гласови?

При секои избори повеќебројни се прогнозите за тоа кои се адутите на партиите за да остварат победа. Повеќебројни се и партиските и улично-кафеанските дебати...

Алек е првото бебе годинава, го посетија Меџити и Тренчевска

Во петокот, при крај на работното време, во мојот кабинет, во релаксирана атмосфера со моите колеги се обложив дека првото родено дете во 2024...

Олимписка година, пет континентални фудбалски првенства…

Од македонските спортисти, од 8 јануари Ѓорческа ќе игра во квалификациите за тенискиот Австралија опен, а два дена подоцна ракометарите ќе почнат со нов...

Највозбудливи дестинации во светот за 2024 година

Со оглед на тоа дека 2024 е на прагот, туристичките списанија ги истакнуваат препораките за патувања во наредната година, па, така, „Нешнл џиографик“ неодамна...

Каевски: Парламентарното мнозинство е стабилно, изборите ќе бидат во 2024 година

Портпаролот и пратеник на СДСМ, Дарко Каевски денеска, одговорајќи на новинарско прашање, рече дека парламентарното мнозинство е стабилно и дека изборите ќе се одржат...