Ознака: 20 пакетчиња хероин

Затвореник се обидел да сoкрие 20 пакувања со хероин во затворот...

Затвореник од Кочани бил затекнат во затворот во Штип, обидувајќи се да прикрие 20 пакувања со хероин. Случајот синоќа го пријавил вработен во Казнено-поправната установа. Извршен...