Ознака: џез фестивал

Екстремен и ексклузивен џез-фестивал со порака за човекови права

Маестро Тони Китановски на завршницата одржа концерт со кој беа спуштени завесите на фестивалот. Патем тој беше најпосетен и најпривлечен од сите 12 годинашни...

Почнува 37. Скопски џез-фестивал

Со настапот на британскиот џез-пијанист Александер Хокинс, кој за овој концерт доаѓа специјално  од од Лондон, во Македонската опера и балет вечер ќе почне 37. Скопски џез...

Импресивна втора вечер на „Џез фестивалот“ во Прилеп

Втората вечер, синоќа, на годинашниов седми по ред „Џез Фестивал“ во Прилеп понуди уште една ноќ за паметење за љубителите на џез музиката. На...

Започнува седмиот Меѓународен џез фестивал во Прилеп

Од вечерва до сабота, во ЦК „Марко Цепенков“ во Прилеп ќе се одржи 7-от меѓународен џез фестивал, чија цел е промоција и популаризација на...

По седми пат Меѓународен џез фестивал во Прилеп

Од четврток до сабота, во ЦК „Марко Цепенков“ во Прилеп ќе се одржи 7- от меѓународен џез фестивал. На денешната прес конференција, градоначалникот Илија...