Ознака: јанева

Јанева: Сигурно ќе го гледате СЈО и во други истраги

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, прашана како отвора нови истраги кога нема мандат за тоа, рече дека СЈО според Законот за кривична постапка има...