Ознака: јанева

САД ќе продолжат да ги именуваат функционерите вклучени во корупција, истакна...

Именувањата на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева и актуелниот претседателски кандидат и градоначалник Стевчо Јакимовски не треба никого да изненадуваат, вели американската амбасадорка Анџела...

Дуковски: Добро е што Обвинителството ја врши работата на одбраната

Адвокатите на Катица Јанева и Бојан Јовановски по судењето за „Рекет” рекоа дека сведоците не можат да помогнат во постапката, а имаа замерки и...

Томе Главчев: Скаран сум со Катица Јанева

Скаран сум со Катица Јанева, рече бизнисменот Томе Главчев кој е осомничен во случајот на СЈО, „Поштенска банка”, а истовремено е сведок во „Рекет”....

Јанева и Боки 13 си разменија насмевки во судницата

Бојан Јовановски по половина час доцнење беше спроведен со судска полиција во судница, каде веќе беше донесена Катица Јанева од домашен притвор. Боки 13...

Камчев поднел кривична пријава против Катица Јанева, син ѝ и Стефанова?

Бизнисменот Орце Камчев во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција поднел кривична пријава против поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева,...

Одбиени барањата на Јанева и Јовановски за укинување на притворот

Основниот кривичен суд Скопје ги одби барањата за укинување на мерката притвор на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева и Бојан Јовановски – Боки...

Јанева денеска се враќа во Шутка

Адвокатката на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, Ирена Фрчкоска, синоќа потврди дека Јанева денеска се враќа во истражниот затвор во Шутка. По четири дена...

Јанева се враќа во истражниот затвор во Шутка

Поранешната специјална јавна обвинителка, Катица Јанева, утре се враќа во истражниот затвор во Шутка, потврди нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска за ТВ24 . По четири дена...

Одбиено барањето за укинување на притворот на Јанева

Судија на претходна постапка ја одби понудената гаранција од разрешената специјална јавна обвинителка Катица Јанева за укинување на притворот. Одлуката е донесена откако Обвинителството...

Нови 30 дена притвор за Јанева

Кривичниот суд денеска ѝ го продолжи притворот на разрешената специјална јавна обвинителка Катица Јанева за уште 30 дена. -Кривичниот совет при Основниот кривичен суд Скопје,...