Ознака: шишиња

„Лего“ престана да произведува коцки од рециклирани пластични шишиња

Компанијата „Лего“ се откажа од плановите да прави коцки од рециклирани пластични шишиња со цел да ги намали емисиите на јаглерод. „Лего“ во 2021 година...

Ралф Лорен прави поло-маички од пластични шишиња

Со познатиот француски бренд „Лакост“, најпознат креатор на висококвалитетни поло-маици на светската сцена несомнено е американскиот дизајнер Ралф Лорен, кој оваа сезона подготви вистинско...

Еколошка забава во „Никола Карев“ – место влезница, две шишиња или...

Училишната заедница на СУГС Гимазија „Никола Карев“ во соработка со Агенција за млади и спорт и еколошкиот „Биди зелен клуб – Никола Карев“ организираат...

Приведени четворица кумановци кои фрлале шишиња во дискотека во Охрид

Секторот за внатрешни работи Охрид приведе и од слобода лиши четири лица - две машки и две женски од Куманово, кои ноќеска околу 3.30...