Ознака: цаи инг-вен

Тајванската претседателка го потврди присуството на американските воени сили

Мал број американски војници во Тајван обучуваат тајвански војници, изјави претседателката Цаи Инг-вен во интервју за „Си-ен-ен“, потврдувајќи го присуството на американските сили на...

Писмо од островот на издржливостa: Како Тајван го спречи ширењето на...

Претседателката на Тајван Цаи Инг-вен го сподели искуството на нејзината земја во борбата со коронавирусот во колумна за магазинот „Тајм“. Таа се осврна на...