Ознака: хиперсонично оружје

Америка го бара својот „момент на Спутник“ во трката за хиперсонично...

Вашингтон минатата година со загриженост го проследи кинеското тестирање на хиперсонично оружје со технологија која се чинеше дека САД не ја поседуваат. Згора, се...

Путин: До крајот на годинава морнарицата ќе добие 40 најсовремени воени...

Околу 40 нови воени бродови, со најсовремена опрема и ново, хиперсонично оружје, ќе влезат во редовниот состав на руската морнарица до крајот на годинава,...