Ознака: финасиска полиција

Управата за финансиска полиција врши проверки во М-НАВ

Управата за финансиска полиција во моментов врши проверки во Македонски навигации, потврдуваат од М-НАВ за МИА. Контролата и увидот во работењето на М-НАВ, како што...

Ивановска: Спорот меѓу Обвинителството и финансиската полиција е израз за системски...

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во функционирањето на...

Касами се пожали на политички притисок поради истрага на финансиската полиција

Градоначалникот на Тетово Биљал Касами ја обвини централната власт за вршење политички притисок откако финансиската полиција утринава дошла во општина Тетово. - Во кризната ситуација...