Ознака: физичка пресметка

Со нож ја нападнал сосетката, па се вмешала и нејзината ќерка

Во скопската населба Топанско Поле маж со нож ја нападнал сосетката. Потоа нејзината малолетна ќерка му го зела ножот и го нападнала него. „Синоќа, додека...

Осуммина приведени по тепачка во ски-центарот Маврово

Четворица државјани на Косово и четворица од Гостивар приведени откако меѓусебно се степале во ски-центарот Маврово. Во физичката пресметка во која биле користени и...

Двајца татковци и нивните синови се тепале во Пласница

Во селото Пласница дошло до физичка пресметка помеѓу двајца татковци и нивните синови, сите од Пласница. Како што соопштија од МВР вчера во 23.20 часот...

Две лица повредени во физичка пресметка во средно училиште во Скопје

Физичка пресметка се случила вчера во средно училиште во Скопје за време на големиот одмор, во која две лица се здобиле со повреди, поради...

Осуденик во Идризово нападнал надзорник

Казнено-поправната установа Идризово вчера бил нападнат од осуденик додека вршел служба во амбулантното одделение. Надзорникот Ѓ.Д. (33) бил физички нападнат од осуденикот С.А.(33). На Ѓ.Д. му...