Ознака: уцена

Приведен малолетник за уцена, барал пари од малолетничка за да не...

Вчера вечерта од полициски службеници од СВР Скопје, Единица за насилен криминал-ОНК во координација со Одделение за криминалистички работи Чаир е лишен од слобода...

Уценувач ѝ барал на скопјанка 3.000 евра за да не објави...

Во трговски центар во Скопје полициски службеници од Единицата за насилен криминал денеска го привеле А.Е. (24) од Скопје поради сомнение за сторено кривично...

Приведена скопјанка што уценувала со компромитирачки материјали

копјанка уценувала маж заканувајќи се дека ќе објави фотографии и видео со компромитирачка содржина на социјалните мрежи, ако не ѝ даде пари. СВР Скопје поднесе...

Кумановец вршел уцена со компромитирачки снимки

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против 36-годишен кумановец, поради сомнение за сторено кривично дело “уцена“. Пријавениот, во периодот од 2019 и 2020 година, бил во...

Пријава за скопјанец кој уценувал девојка за да му даде пари

СВР Скопје поднесе кривична пријава против лицето С.А.(26) од Скопје поради уцена. На 25.11.2019 пријавениот, преку апликацијата Месинџер се заканил дека на социјалната мрежа...

Македонија ја внесе Бугарија во НАТО и во ЕУ, а за...

На 22 февруари 1999 година, во Софија, премиерот Љубчо Георгиевски потпиша капитулантска Заедничка декларација со бугарскиот колега, Иван Костов. Како и секогаш, кога е...

Уценувани, тепани и измачувани мигранти во куќа во Македонија

Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против четири лица. Лицата, еден македонски и тројца пакистански државјани...

Барал три илјади евра за да не објави компромитирачки фотографии од...

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против 27-годишен жител на селото Љубодраг поради сомнение за сторено кривично дело „уцена“. Како што информираат од МВР, на 19...

Девојче уценувано од соученик

Соученик барајќи пари уценувал 15 годишно девојче во Куманово дека ќе каже компромитирачка информација за нејзините родители, информираше денеска СВР Куманово. Случајот во полицијата,...

Скопјанец уценувал девојка оти му раскинала

Скопјанец и се заканувал и ја уценувал поранешната девојка бидејќи ја прекинала врската, соопшти полицијата. Според истиот извор, вчера 26-годишна девојка од Скопје пријавила дека...