Ознака: услов

И конфискација услов за евроинтеграција

Последните корупциски случаи што беа откриени неодамна во Брисел покажаа како вистински функционира борбата против високата корупција, во што спаѓа и конфискацијата според европските...

Борисов подготвен да даде оставка, но под еден услов

Бојко Борисов рече дека ќе поднесе оставка ако бугарскиот парламент го одобри неговиот план да распише избори за Големото народно собрание, заради промена на...

Курти со услов за мини-шенген

Лидерот на Самоопределување Албин Курти, кој е најсериозен кандидат за нов премиер на Косово, во емисијата „Опен“ на Топ чанел, изјави дека има еден...

Правилната исхрана е неопходен услов за благосостојба на животните

Посебен предизвик е хранењето на животните во зоолошките градини, бидејќи неопходно е да се познава однесувањето на секој вид за да се обезбеди соодветна...

Сега Гоце Делчев е нов услов за ЕУ?!

По промената на името се променија и блокаторите на Македонија на нашиот пат кон евроинтеграциите. Овој пат со блокада се заканува Бугарија, која бара...

Македонија треба да исполни и други услови освен името

Францускиот амбасадор Кристијан Тимоние за „Нова Македонија“ Деновиве во Битола беше одбележана 100-годишнината од Версајскиот договор. Поводот го искористивме за разговор за „Нова Македонија“ со...