Ознака: урнат

Во Кенија се урна хеликоптер со шефот на вооружените сили на...

Хеликоптер со неколку воени функционери, меѓу кои и шефот на воените сили, генерал Френсис Омонди Огола, се урна денеска во областа Елгејо-Мараквет, 400 километри...

Пронајдени се црните кутии на авионот кој се урна во Белгородската...

На местото на падот на рускиот транспортен авион „Ил-76“ во Белгород, кој на размена превезувал 65 украински затвореници се пронајдени црни кутии, а тие...

Се урна руски воен транспортер, кој превезувал 65 украински заробеници

Русија денеска соопшти дека воен транспортен авион ИЛ-76 со 65 украински воени заробеници се урна во западниот регион Белгород, на границата со Украина, јави...

Се урна хрватски авион МиГ-21, по еден од пилотите сѐ уште...

Авион МиГ-21 на хрватската армија денеска се урна во близина на Дарувар, јавија хрватските медиуми. Авионот се урнал за време на тренинг лет при што...

Грција ќе достави демарш до Србија за авионот што се урна...

По наредба на министерот за надворешни работи на Грција, Никос Дендиас, амбасадорот на Грција во Белград ќе достави демарш во врска со потребата грчката...

Стефановиќ: Урнатиот авион во Кавала превезувал муниција на српска компанија во...

Српскиот министер за одбрана Небојша Стефановиќ денеска изјави дека авионот Антонов 12 што се урна во близина на Кавала, северна Грција, превезувал 11,5 тони...

Руски авион за гаснење пожари се урна во Турција

Се урна руски авион што се користеше за гаснењето на пожарите во Кахраманмараш. Во несреќата настрадаа пет руски и тројца турски членови на екипажот, а...

Се урна авион што носел ковид-тестови во Индонезија

Американката Џојс Лин (40) загина кога авионот со кој управувала се урнал на патот кон градот Мамит. Џојс во авионот превезувала ковид-тестови за едно...

Иран не ги дава црните кутии од урнатиот украински авион

Информациите од црните кутии треба да им помогнат на истражните екипи да откријат поради што неодамна се урна украинскиот патнички авион во Иран, при...

На авионот што се урна во Иран му се запалил моторот

Патничкиот авион во Иран се урнал откако се запалил еден од моторите, по што пилотот изгубил контрола над леталото, кратко по полетувањето од аеродромот...