Ознака: турнеја

Карлсен триумфално го освои „Ертингс“

Во финалето, Карлсен по вторпат на турнирот игран преку интернет го совлада Американецот Хикару Накамура ШАХОВСКА ТУРНЕЈА НА ШАМПИОНИТЕ Светскиот првак во класичен, забрзан и брз...

Милијарда евра за Западен Балкан?!

Деталите за евентуалната помош од ЕУ за земјите од регионот не се познати, но неименуван, како што тврдат во црногорски „Вјести“, доброупатен извор од...

Американската турнеја ќе ѝ даде поголем акцент на предисторијата во Македонија

Гоце Наумов, национален координатор на изложбата „Првите кралеви на Европа“ Првата станица на меѓународната изложба „Првите кралеви на Европа“, која ќе патува низ Северна Америка...

МНТ на летна турнеја

Македонскиот народен театар ова лето со две различни претстави ќе се претстави на повеќе сцени. Гостувањата на кратката летна турнеја ќе се случат во...

МНТ на летна турнеја

Македонскиот народен театар ова лето со две различни претстави ќе се претстави на повеќе сцени. Гостувањата на кратката летна турнеја ќе се случат во...

Евровизиската промотивна турнеја на Андреа во полн ек

Сезоната на евровизиски концерти почна како предвесник на големото шоу што ќе се одржи во мај во Торино, Италија. Нашата евровизиска претставничка Андреа ја...

Светската турнеја на Лејди Гага почнува од Диселдорф

Лејди Гага најави промени во датумите на концертите на својата многупати одложувана светска турнеја, насловена „Chromatica Ball“, во чии рамки планира да одржи 14...

­Меркел на последната турнеја на Балканот

Германската канцеларка Ангела Меркел вчера пристигна во еднодневна посета на Србија, која се реализира на крајот од нејзиниот последен мандат. Таа ќе се состане...

Влатко Стефановски на регионална турнеја

Најзначајниот македонски музичар и голема регионална ѕвезда Влатко Стефановски тргнува на регионална турнеја. На големо задоволство од страна на публиката од целиот регион, Влатко...

Елтон Џон тргнува на проштална турнеја

Седумдесет и четиригодишниот британски пејач со светска слава, сер Елтон Џон, ја започна прошталната турнеја насловена „Збогум по патот со жолти тули“, според истоимената...